Stručná historie

V roce 1950 byly v Uničově zahájeny pod vedením olomouckého architekta ing. Nováka projekční přípravy na vybudování nové školní budovy. V roce 1955 byla nová škola na ulici Pionýrů dobudována. Ve škole bylo 14 tříd se stravovnou a družinou mládeže a po architektonické stránce byla nová škola chloubou olomouckého kraje. Slavnostní zahájení prvního školního roku v tehdejší Jedenáctileté střední škole se uskutečnilo 1. 9. 1955. Ředitelem školy se stal Rudolf Malina. V tomto školním roce školu navštěvovalo celkem 665 žáků. V roce 1961 došlo k velké změně, v budově školy se učilo už jen 377 žáků ZDŠ. Ředitelem školy byl jmenován Dr. Jan Březina. V následujících letech se počet žáků velmi zvyšoval a ve školním roce 1964/65 navštěvovalo školu již 888 žáků a bylo nutné přistoupit k výuce na směny.

Současnost

Od 1. 8. 2019 nastupuje na místo ředitelky Ing. Andrea Mrázová. První její aktivity jsou zaměřeny na oblast zkvalitnění školního prostředí pro žáky i ostatní aktéry. Významným počinem byla modernizace vstupních prostor školy a vestibulu a celková rekonstrukce družiny. V roce 2021 následovalo přebudování ředitelny a kanceláře zástupce ředitelky na prostory diskrétní pro jednání se zaměstnanci, rodiči i ostatními návštěvníky školy. Další směřování školy bude zohledněno v projektech, které se zaměří na vzdělávání a rozvoj žáků především technických oblastech, jež se jeví v současné době jako důležité.

Ve školním roce 2022/2023 ji navštěvuje 338 žáků. Na I. stupni je to 157 žáků v 10 třídách, na II. stupni 181 žáků v 10 třídách.

Důraz při výuce je kladen na rozvoj znalostí v oblasti přírodních věd a jazyků. Vyučující nezapomínají ovšem na rozvoj všech stránek osobnosti dětí, a tak je velká pozornost věnována i výchovám – hudební, výtvarné, tělesné. I zde děti pravidelně dosahují pěkných a zajímavých výsledků. I v celostátních soutěžích. Nezapomínáme ani na praktické dovednosti a finanční gramotnost, které se vyučují v předmětu Člověk a svět práce.